Makijaż permanentny – jestem za!

Makijaż często zajmuje nam dużo czasu, pracy, nerwów, że coś nam się rozmaże czy zepsuje. Robimy go codziennie, by poprawić niedoskonałości naszej skóry i lepiej wyglądać. Dla osób, które wolą nie tracić czasu na codziennie malowanie oczu czy ust, został stworzony makijaż permanentny, czyli trwały. Jest to rodzaj tatuażu, jednak nie używa się do niego barwników chemicznych, ale ziołowe. Ponadto wprowadza się go znacznie płycej niż w przypadku zwykłego tatuażu.

Makijaż permanentny podkreśla piękno naszej twarzy. Pomaga skorygować kształt brwi, ust, oraz podkreślić wyraz oczu. Można również dzięki niemu zlikwidować blizny, zamaskować defekty skóry. Nadaje się dla osób pozbawionych brwi i rzęs lub takich, które mają je bardzo rzadkie. Makijaż permanentny wybierają osoby, które są uczulone na kosmetyki kolorowe, wcale się nie malują, rano i wieczorem wyglądają blado, mają nieregularne usta lub zbyt blade czy wąskie. Dzięki niemu możemy dokonać trwałej korekty naszej urody, lub po prostu poprawić niedoskonałości lub nadać twarzy świeższego wyglądu.

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat. Gdy zacznie blednąc można go poprawić, lub zdecydować się na zupełnie inny, nowy wizerunek twarzy. Zabieg robienia makijażu trwałego trwa od 60 minut do 3 godzin. Później makijaż ulega rozjaśnieniu, dlatego czasem należy dokonać jego korekty. Podczas zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie czy obrzęki, jednak te objawy szybko ustępują. Bardzo ważne jest, aby nawilżać skórę po zabiegu, gdyż naskórek może się złuszczać. Kilka dni po zabiegu makijaż blednie nawet o połowę, dlatego nie należy się martwić tym, że bezpośrednio po zrobieniu makijażu jest on bardzo intensywny. Przeciwwskazania co do zabiegu to ciąża, łuszczyca, cukrzyca, infekcja, przyjmowanie leków sterydowych.

Makijaż permanentny poprawia nasz wygląd i sprawia, że oszczędzamy sporo czasu każdego dnia.

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *