Dbajmy o skórę twarzy – maseczki algowe

Maseczka z alg to doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry. Algi morskie opóźniają procesy starzenia się skóry, polecane są najczęściej dla osób o cerze dojrzałej. Nadają się dla kobiet narażonych na działanie wolnych rodników tlenowych, czyli dla palących papierosy czy żyjących w ciągłym stresie. Algi bardzo kojąco wpływają na cerę wrażliwą, tłustą, trądzikową. Dla ciała również mają zastosowanie – redukują cellulit, pobudzają przemianę materii, pomagają w produkcji kolagenu.

Czym są algi? To po prostu glony, które mogą być organizmami jednokomórkowymi lub wielokomórkowymi. Te pierwsze pływają na powierzchni wody lub osiadają na dnie zbiorników. Wodorosty natomiast mogą rosnąc nawet do kilku metrów i są zwykle przymocowane do podłoża.

Algi morskie zawierają mnóstwo cennych substancji dla naszego organizmu: węglowodany, proteiny, lipidy, mikroelementy i witaminy. Węglowodany sprawiają, że algi nawilżają skórę, chronią ją, ale również mogą stymulować mikrokrążenie krwi i limfy oraz napędzać procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Często też redukują funkcje gruczołów łojowych. Dzięki białkom natomiast skóra jest bardziej elastyczna i ujędrniona. Lipidy pomagają odbudować i chronić warstwę barierową naskórka, łagodzą podrażnienia, działają antyalergicznie. Witaminy chronią przed wolnymi rodnikami oraz stymulują procesy metaboliczne, a mikroelementy zawarte w algach normalizują funkcjonowanie gruczołów łojowych, dobrze działają na naczynia krwionośne i wpływają na metabolizm komórkowy.

Dzięki maseczkom z alg morskich nasza skóra jest zregenerowana, nawilżona, chroniona przed procesami starzenia i zbytnim działaniem gruczołów łojowych. Perfekcyjnie odpręża i relaksuje skórę, która staje się piękniejsza.

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *