Drenaż limfatyczny w salonie kosmetycznym

Drenaż limfatyczny jest to forma masażu, działanie fizjoterapeutyczne mający na celu usprawnienie krążenia limfy. Układ limfatyczny jest bardzo ważną częścią naszego organizmu, gdyż broni przed zakażeniami oraz prowadzi cyrkulację płynów ustrojowych. Dzięki masażowi więc pomagamy naszemu układowi chłonnemu spełniać te funkcje. Tempo tego zabiegu jest dość wolne, gdyż 10-15 ruchów wykonujemy na minutę.

Drenaż przynosi wspaniałe efekty: poprawia samopoczucie, relaksuje, stanowi rewitalizację poporodową, wspomaga procesy odchudzania oraz oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto likwiduje opuchliznę nóg, dzięki masażowi nie mamy już uczucia, że są one ciężkie. Drenaż redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit. Dzięki niemu poprawiamy więc wygląd naszej sylwetki. Nasza skóra po tym zabiegu staje się jędrna i gładka. Po urazach taki masaż przyspiesza rehabilitację. Same korzyści!

 Istnieją jednak przeciwwskazania co do drenażu limfatycznego. Nie mogą decydować się na niego osoby z chorobami nowotworowymi, chorobami zakaźnymi, chorobami skóry czy podwyższoną temperaturą.

Efekty drenażu widać bardzo szybko, jednak należy wykonać więcej zabiegów – ok. 10. Dzięki temu efekty będą silniejsze, ponadto trwalsze. Po pierwszym zabiegu nogi są spuchnięte, można odczuwać ściskanie. To uczucie oznacza, że dobrą decyzją było wykonanie zabiegu. Czas trwania masażu to 30-60 minut.

Urządzenia do masażu wyglądają bardzo różnie, najczęściej jest to kombinezon składający się z nogawek, pasa i rękawów. Drenaż polega na wtłaczaniu powietrza do tych mankietów i wypuszczaniu w odpowiednich odstępach czasowych. Powietrze stopniowo wywiera nacisk na ciało. W ten sposób dokonuje się drenaż limfatyczny. Bardzo pomaga poczuć się lepiej i być zdrowszym. Takiego masażu każdy powinien kiedyś spróbować.

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *