Zadbane dłonie: sekrety manicure

Każda kobieta marzy o tym, by wyglądać pięknie każdego dnia. Dba o swój wygląd najlepiej jak potrafi. Dlatego też nigdy nie zapomina o dłoniach, które są wizytówką każdej pani. Zadbane ręce to piękne ręce. Ich ważną częścią są paznokcie – warto więc zawsze mieć ładny manicure. Polega on na odżywieniu i odświeżeniu dłoni, oczyszczeniu z martwego naskórka oraz wzmocnieniu paznokci. Przede wszystkim jednak chodzi o piękny wygląd dłoni.

Przed wykonaniem manicure można zadbać o dłonie i paznokcie w inny sposób – wybrać którąś z domowych metod. Warto moczyć je w żelatynie, która poprawia wygląd paznokci, używać bawełnianych rękawiczek, które sprawiają, że krem doskonale wchłania się w dłonie. Sok z cytryny wybieli nawet mocno żółtą płytkę paznokcia, a oliwa z oliwek poprawia ich kondycję.

 Przed wykonaniem manicure należy odstawić zmywacz do paznokci na bazie acetonu – wysusza on płytkę paznokcia oraz zapomnieć o metalowym pilniczku, który rozdwaja paznokieć. Na początku należy zmyć stary lakier z paznokci, aby później włożyć dłonie do wody mydlanej z sokiem z cytryny. Dzięki temu skóra będzie zmiękczona i łatwiej będzie usunąć martwy naskórek. Ponadto cytryna rozjaśni paznokcie. Następnie nakładamy specjalny preparat do zmiękczania naskórka i zostawiamy na jakiś czas. Piłujemy paznokcie – w tę samą stronę, aby uniknąć rozdwojenia. Później odsuwamy skórki patyczkiem. Delikatnie usuwamy zgrubiały naskórek wokół paznokcia i wreszcie możemy zacząć malowanie, z tym że na początek należy nałożyć na paznokcie bazę pod lakier lub odżywkę. Po pomalowaniu już lakierem kolorowym warto utrwalić go preparatem przyspieszającym wysychanie i nabłyszczającym. Po tym zabiegu nasze dłonie będą z pewnością wyglądać pięknie! A dłonie są naszą wizytówką, więc będą o nas mówiły, że jesteśmy pięknymi zadbanymi kobietami J

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *