Idealne brwi – zrób hennę

Brwi i rzęsy są ważnym elementem twarzy – dzięki nim nabiera ona wyrazu oraz charakteru. Sprawiają, że oczy są bardziej wyraźne, większe oraz makijaż wygląda bardziej atrakcyjnie. Ładnie prezentują się ciemne brwi i rzęsy. Dlatego właśnie warto zrobić hennę. Można z tym iść do kosmetyczki, albo zrobić to w domu. Domowa henna sprawdza się wtedy, kiedy nie mamy czasu lub pieniędzy na wizytę w salonie kosmetycznym. Wystarczy kupić hennę w proszku lub w płynie – wyniesie nas to ok. 5-10 złotych, a starczy nawet na dwukrotne nałożenie.

Przed wykonaniem henny najlepiej jest wyregulować brwi – w naturalny sposób, aby nie były zbyt cienkie ani zbyt krzaczaste. Następnie należy zabezpieczyć skórę nad i pod brwiami oliwką dla dzieci lub jakimś tłustym kremem. Teraz już trzeba przygotować hennę według opisu na opakowaniu. Najlepiej robić ją w ceramicznym lub szklanym naczyniu. Należy dobrać kolor do swojej karnacji, koloru włosów i oczu. Nie do każdego rodzaju urody pasować będzie henna o kolorze czarnym. W sklepach można znaleźć wiele różnych odcieni: blond, szary, jasny i ciemny brąz, czerń. Preparat powinno się nakładać patyczkiem kosmetycznym bezpośrednio na brwi. Należy robić to bardzo ostrożnie i delikatnie – uważać, by nie wyjechać poza ich linię. W zależności od tego, jakie natężenie koloru chcemy uzyskać, czekamy 2-15minut. Później trzeba już tylko zmyć hennę wacikiem kosmetycznym zwilżonym letnią wodą. Kolor brwi można poprawiać co dwa tygodnie.

Henna jest bardzo zdrowym sposobem na poprawę wyglądu brwi. Pokrywa ona bowiem włosy twardniejącą warstwą ochronną, dzięki czemu pogrubia je i zapewnia trwałość. Dodaje również blasku. Brwi po hennie nabierają nie tylko niesamowitego koloru, ale również są zdrowsze i piękniejsze. Nie szkodzi ona naszemu zdrowiu, jeśli nie mamy żadnych stanów zapalnych czy alergicznych skóry.

Post A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *